You are currently viewing Kursy operatorów dronów zadaniowych

Kursy operatorów dronów zadaniowych

Profesjonalne drony zadaniowe są zdecydowanie trudne do sterowania, i sprawiają problemy nawet zaprawionym operatorom zawodowym. Zapoznanie się z wszystkimi ich funkcjami i metodami kontroli zajmuje wiele czasu, a większość operatorów nie chce ryzykować uszkodzenia maszyny podczas poznawania jej możliwości.

Kursy pilotażu dronów zaawansowanych

kurs na dronaCoraz więcej ośrodków szkoleniowych wprowadza więc do programów kursy pilotażu i obsługi dronów zadaniowych. Owe kursy są równie rozbudowane jak szkolenia na licencję operatora drona, gdyż zawierają ogromne ilości informacji, w tym i metody sterowania maszynami całkowicie odmiennymi od dronów o standardowej konstrukcji. Kurs na drona zaawansowanego trwa około trzy tygodnie, a jego ukończenie umożliwia otrzymanie certyfikatu operatora profesjonalnego, mogącego obsługiwać i pilotować maszyny zadaniowe podczas zadań zawodowych. Kursy te są znacznie bardziej wymagające niż standardowe szkolenia dla operatorów, gdyż zawierają w sobie program niespotykany w bardziej amatorskich kursach, oraz w szkoleniach do licencji. Z racji iż drony zadaniowe posiadają odmienną konstrukcję, ich konserwacja i naprawa jest bardzo dużą częścią programu szkolenia, podobnie jak wszelkie zagadnienia dotyczące metod sterowania i obsługi podzespołów elektronicznych, nieobecnych w standardowych modelach dronów.

Kursy na drony zadaniowe zazwyczaj skierowane są dla operatorów profesjonalnych, więc nie zawierają podstawowych informacji, które operator powinien już posiadać przed przystąpieniem do szkolenia. Ich program doskonale przygotowuje każdego zawodowego pilota bezzałogowej maszyny latającej do wykonywania zadań na stanowisku pracy czy też w dowolnym terenie w którym drony nie są normalnie wykorzystywane do jakiegokolwiek celu.