You are currently viewing Koszt prania dywanów liczony jest za metry

Koszt prania dywanów liczony jest za metry

Coraz więcej Polaków decyduje się na oddawanie swoich dywanów do pralni. A jeszcze kilka lat temu woleliśmy sami sobie je wyprać. Wynika to z tego, że dzisiaj coraz więcej pralni oferuje tą usługę w bardzo niskich cenach. Nie trzeba się już obawiać, że wypranie dywanu będzie kosztować więcej, aniżeli nowy dywan. Ceny za tą usługę liczone są od metra kwadratowego dywanu. W większości pralni jest to raptem kilka złotych za metr.

Dywany do prania odbierze pracownik

Pranie dywanów OpoleBardzo fajną usługą świadczoną przez pralnie jest odbiór dywanów z domu lub mieszkania klientów. Chcąc oddać do wyprania kilka dywanów nie trzeba ich nigdzie zawozić. Wystarczy jedynie zgłosić chęć ich prania do wybranej przez nas pralni. Co więcej – większość pralni oferuje darmowy odbiór dywanów. Trzeba do tego podejść zdroworozsądkowo. Wiadomo, że nikt nie przyjedzie do nas po maleńki dywanik o rozmiarach metr na metr. W każdym razie dzisiaj pranie dywanów Opole to usługa, której cena bardzo mocno się obniżyła. Jak zawsze wynika to z tego, że jest ogromna konkurencja w tej branży. W ostatnim czasie nie tylko pralnie oferują usługę profesjonalnego prania dywanów. Oferują ją też firmy, które zajmują się tylko i wyłącznie praniem dywanów. Co do samej ceny takich usług to obecnie za zwykły dywan zapłacimy niespełna dziesięć złotych za metr kwadratowy. Cena zależy od miasta, w którym takie pranie dywanów zlecimy. Tak jak pisaliśmy powyżej – możliwy jest odbiór dywanów z domu klienta. Najczęściej jest tak, że nic to nie kosztuje, ale może się okazać też tak, że za odebranie i odwiezienie dywanów zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych. Jeśli ktoś korzysta z takich usług to najczęściej jest tak, że ma swoją zaufaną firmę, która się tym zajmuje. I wtedy każdy dokładnie wie ile taka usługa będzie go kosztować. A przecież dywanów nie pierzemy co miesiąc, ale robimy to maksymalnie kilka razy w roku.

Samodzielne wypranie kilku dywanów może człowieka naprawdę nieźle zmęczyć. W dzisiejszych czasach ceny takich usług bardzo mocno się obniżyły. Można zlecić wykonanie tej czynności firmie bez obawy, że zapłacimy za to majątek. Jeśli znajdziemy naprawdę atrakcyjną ofertę to możemy się spodziewać, że firma odbierze od nas dywany do prania a potem przywiezie nam je po wykonaniu zleconej usługi.