You are currently viewing Kompleksowość dla małych i średnich przedsiębiorstw

Kompleksowość dla małych i średnich przedsiębiorstw

 

Każdy, kto kiedyś zdecydował się na samodzielne rozliczanie się i prowadzenie własnej księgowości w działalności gospodarczej zdaje sobie doskonale sprawę z niuansów jakie wprowadza do rzeczywistości gospodarczej konieczność prawidłowego rozliczania się w Urzędem Skarbowym, z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, oraz takie czynności jak prawidłowe rozliczanie się z vat-u, wysyłanie jednolitego pliku kontrolnego, czy deklaracji pit 5.

Oprogramowanie dla jednoosobowych działalności gospodarczych

kompleksowe oprogramowanie waproOczywiście, można to wszystko robić na własną rękę. Rzecz jasna istnieje tutaj ryzyko popełnienia błędu. Za błędy popełnione przed Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych odpowiadamy osobiście, chyba że posiadamy upoważnienie dla księgowej, które zdejmie z nas odpowiedzialność za umyślne, bądź nieumyślne wprowadzenie w błąd. Dzisiaj, nawet zwykły przedsiębiorca może samodzielnie rozliczać się pod względem podatkowym i ubezpieczeniowym. Kompleksowe oprogramowanie wapro posiada systemy księgowe, które ułatwiają nam w zdecydowany sposób poruszania się po zawiłym świecie podatków i obowiązków wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej. Znajdziemy tutaj specjalne systemy połączone z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym, które w prosty i przystępny sposób poprowadzą nas krok po kroku jak powinniśmy rozliczyć poszczególne elementy, zobowiązania wynikające z ordynacji podatkowej. W ten sposób nie będziemy musieli zatrudniać ani księgowej, ani żadnej innej osoby do rozliczeń. Oprogramowania wapro są kompleksowe i tworzą spójny system zarządzający całością naszych finansów. Dbający o nasze rozliczenia system będzie nam przypominać o obowiązkach rozliczeniowych, o zbliżających się płatnościach, i wszystkich innych wydarzeniach wynikających z charakteru naszej branży wobec ordynacji podatkowej. System wapro to osobista księgowość za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Słyszałem gdzieś opinie, że oprogramowanie wapro jest oprogramowaniem dedykowanym tylko dla dużych przedsiębiorstw z bardzo rozbudowanym modelem działania operacyjnego, gdyż tylko wtedy można korzystać z maksimum funkcjonalności tego systemu. Nic bardziej mylnego. Oprogramowanie wapro w podstawowej wersji może służyć również jako doskonałe narzędzie ułatwiające samodzielne rozliczanie się ze swoich obowiązków podatkowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.