You are currently viewing Kokony dla niemowlaków

Kokony dla niemowlaków

Pojawienie się dziecka w naszym życiu zmienia jego funkcjonowanie o sto osiemdziesiąt stopni. Wartości, jakimi posługiwaliśmy się do tej pory ewoluują i na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro malucha. Pojawiają się też różnego rodzaju trudności, z którymi musimy sobie radzić na co dzień. Warto zaopatrzyć się w akcesoria, dzięki którym łatwiej będzie nam zajmować się dzieckiem.

Uniwersalne wyposażenie dla niemowlaków

kokony niemowlęce dla dziewczynkiPoza całym osprzętem w formie kołyski i wózka, należy zgromadzić odpowiednią garderobę i środki do pielęgnacji. Śpioszków można poszukać w sklepach z odzieżą z drugiej ręki. Kilkumiesięczne dzieci bardzo szybko wyrastają ze swojego rozmiaru, więc istnieje prawdopodobieństwo, że uda nam się kupić zupełnie nowe ciuszki za połowę ceny. Warto zainwestować w wielofunkcyjne leżaczek. Coś, co sprawdzi się zarówno w domu, jak i na wyjazdach. W takiej roli nieźle sprawdza się gniazdko dla niemowlaków, inaczej zwane kokonem. Jeśli chcemy wybrać odpowiedni rodzaj takiego posłanka, warto przyjrzeć się ich kilku podstawowym cechom. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego został uszyty. Sztuczne tkaniny mogą podrażnić delikatną skórę dziecka, dlatego zadbaj, aby kokon był wykonany z naturalnych tekstyliów, takich jak bawełna lub bambus. Kokony niemowlęce dla dziewczynki posiadają wspaniałe odcienie różu i kwiatowe elementy. Na pewno będą świetnie pasowały do przygotowanego w takich tonach pokoju. Pamiętajmy jednak, że na każdym kroku możemy dostarczyć dziecku dodatkową porcję rozwoju. Kontrastowa kolorystyka i połączenie różnych faktur gniazdka pozytywnie wpływa na rozkwit sensomotoryczny malca. Sprawdźmy też jaki model i krój najbardziej pasują do naszego trybu życia. Taki kokon jest wielozadaniowy – doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie przed upadkiem z kanapy, a także będzie świetnie pełnił funkcję wakacyjnego łóżeczka, które będzie można bezpiecznie położyć na trawie. W skrajnych przypadkach przyjmie rolę przewijaka. 

Robiąc zakupy dla nowonarodzonego dziecka, pamiętajmy o ich wielofunkcyjności i użyteczności. Bez sensu jest inwestować w różnego rodzaju ubranka, kiedy nasza pociecha bardzo szybko z nich wyrasta. Dodatkową gotówkę warto jest przeznaczyć na unikalne akcesoria, które ułatwiają codzienną opiekę nad maluchem.