You are currently viewing Klocki kompatybilne z Lego

Klocki kompatybilne z Lego

Do momentu pójścia do szkoły podstawowej, dzieci większość swojego czasu spędzają na zabawie. Może się to dla nas dorosłych, wydawać beztroskie zajęcie, ale to właśnie w trakcie zabawy, dzieci najszybciej przyswajają nową wiedzę i umiejętności. Dlatego wybierają zabawki dla swojego dziecka, warto zwracać uwagę na ich jakość, przydatność i przeznaczenie. 

Wybór najlepszych klocków kompatybilnych 

polecane klocki kompatybilne z legoJeżeli dzieci mają zbyt wiele zabawek, to najczęściej nie potrafią się skupić na jednej i mają problem z podjęciem decyzji, którą wybrać. Zdecydowanie lepiej, kiedy maluch ma mniej zabawek, ale są one edukacyjne i pozwalają a jednoczesny rozwój wielu umiejętności. Przez wielu rodziców są polecane klocki kompatybilne z Lego, ponieważ można je kupić w znacznie niższej cenie i mają taką samą jakość. Zabawa klockami świetnie rozwija wyobraźnię dzieci, uczy koncentracji i szukania kreatywnych rozwiązań. Klockami mogą się bawić nawet niemowlęta, ponieważ dostępne są modele wykonane z gumy, plastiku, czy drewna w odpowiednio dużych rozmiarach, dzięki czemu nie ma ryzyka połknięcia, czy zadławienia się zbyt małym elementem. Klocki kompatybilne ze znaną marką wyglądają identycznie, mają taki sam rozmiar i sposób łączenia pojedynczych klocków. Dzięki temu, można ze wszystkich dostępnych klocków stworzyć jeszcze więcej ciekawych budowli, więc dają one szersze możliwości. Kilkuletnie dzieci mają już doskonale rozwinięty wzrok i widzą wszystkie szczegóły, więc często na klockach znajdują się literki, cyferki, czy ciekawe obrazki, które dodatkowo stymulują mózg dziecka do nauki. Zabawa klockami ala Lego jest też świetnym sposobem na wspólne spędzenie popołudnia z całą rodziną, ponieważ także dorośli mogą się wykazać kreatywnością w trakcie tworzenie nietypowych konstrukcji. 

Zakup klocków jest doskonałym pomysłem na prezent dla niemowlaka jak również dla kilkulatka. W sklepach z zabawkami znajdziemy modele klocków dla chłopców i dziewczynek z podziałem na wiek. Jedne można kupić w niewielkich pudełkach liczących po kilkadziesiąt elementów w różnych kolorach i kształtach, albo w formie zbiorczych worków mających nawet po sto lub więcej elementów. Taki prezent na pewno się spodoba każdemu dziecku i zajmie jego oraz rodzeństwa uwagę na wiele godzin.