You are currently viewing Klawiatura ze stalową obudową

Klawiatura ze stalową obudową

Mimo bardzo dużego zaawansowania i funkcjonalności, wiele modeli klawiatur dla graczy nie posiadało zalety bodaj najczęściej pożądanej przez zawodowych gamerów, a mianowicie wytrzymałości. Gamingowe klawiatury były bowiem urządzeniami o tyle nowoczesnymi co delikatnymi, a wiele modeli od markowych producentów nieszczególnie dobrze znosiło dość brutalne traktowanie w trakcie grania.

Klawiatura gamingowa ze wzmocnioną obudową

solidna klawiatura mechaniczna podświetlanaZ racji iż gracze coraz częściej wybierali klawiatury wytrzymałe ponad nadmiernie skomplikowanymi, jeden z wiodących producentów sprzętu dla graczy niedawno wypuścił na rynek klawiaturę przeznaczona dla najbardziej wymagających gamerów. Była to bardzo solidna klawiatura mechaniczna podświetlana o obudowie wykonanej nie z tradycyjnie stosowanych tworzyw sztucznych, a ze stopów stali i tytanu, posiadająca niesamowicie wysoką odporność na uszkodzenia. Mocna i wytrzymała obudowa oraz klawisze pozwalały na odbywanie najbardziej intensywnych sesji w grze bez najmniejszego zużycia klawiatury, która odporna była na najczęściej zdarzające się uszkodzenia, głównie upadki czy uderzenia. W celu ochrony wrażliwych układów elektronicznych, płyta klawiatury została osłonięta warstwą silikonu, zapobiegającą zalaniu czy zakurzeniu wnętrza klawiatury, dość często powodującego znaczne uszkodzenia i szybsze zużycie sprzętu. Wykonanie obudowy było inspirowane kształtami myśliwców wojskowych czy futurystycznych pojazdów, dlatego w połączeniu z nietypowymi materiałami obudowy, tworzyło ono niespotykany i bardzo charakterystyczny wygląd, atrakcyjny dla każdego entuzjasty gier komputerowych. Wygląd i wytrzymałość były jednak tylko dwiema z wielu zalet, jakie owa klawiatura posiadała, gdyż została ona zaprojektowana z myślą o wyeliminowaniu najczęściej wskazywanych przez graczy mankamentów klawiatur gamingowych.

Posiadała więc niespotykane nigdzie indziej okablowanie o regulowanej długości, ułatwiające używanie klawiatury na każdym stanowisku gamingowym, jak również rozstawianą podstawę, pozwalającą graczom na szybkie i proste wyregulowanie wysokości i nachylenia klawiatury na powierzchni biurka czy stołu. Wymienne podkładki pod dłonie, posiadające różniące się profilowanie, ułatwiały natomiast dopasowanie klawiatury do dłoni gracza.