You are currently viewing Klatki dla psów – kupić czy zrobić?

Klatki dla psów – kupić czy zrobić?

Osoby, które decydują się na umieszczenie klatki dla swojego pupila w domu lub na zewnątrz, często zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie kupno gotowych produktów, czy zmontowanie kojca samodzielnie. Aby podjąć najkorzystniejszą decyzję, warto na początku zapoznać się z ceną kojców, które można kupić od profesjonalnych producentów. Powinno też zaznajomić się z tym, jak producenci obrabiają gotowe klatki.

Czy klatki od producentów są sprawdzone?

polecana klatka dla psaKluczowe znacznie w tym, ile będzie kosztowała klatka, ma to, z jakiego materiału zostanie stworzona. Zwykłe, gotowe produkty z siatki czy innego mniej eleganckiego materiału będą kosztowały około 200 złotych. Jest to zatem niewielki wydatek, przez co nie ma sensu samodzielnie zmagać się z tworzeniem podobnych klatek. Niemniej jednak jest to zaledwie podstawowe zamknięcie dla zwierząt, które nie prezentuje się najlepiej. Znacznie ciekawszym wyborem są klatki i kojce tworzone z drewna. Bez wątpienia będzie to droższa inwestycja, jednak o wiele lepiej będzie wyglądać gotowy produkt zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Za klatki z drewna zapłaci się od 500 złotych do powyżej 1000. Znaczenie ma między innymi design, kształt oraz rozmiary kojca. Producenci, którzy przygotowują klatki dla zwierząt, tworzą je z odpowiednio elastycznego drewna, a dodatkowo pokrywają je bezpieczną farbą. Żaden ze szczebli czy elementów budowy kojca w żadnym stopniu nie zagraża zwierzęciu. Nawet pomimo częstego użytkowania polecana klatka dla psa nie zniszczy się i nie spowoduje krzywdy zwierzęciu. Zazwyczaj klatki, które są nieco droższe, tworzone są pod indywidualne zamówienie. Oznacza to, że producent jest w stanie uwzględnić wszystkie zapotrzebowania zarówno właściciela zwierzęcia, jak i samego pupila. Gotowy produkt wpasuje się bezproblemowo do każdego pomieszczenia – będzie miał odpowiednie wymiary, kształt i kolor.

Kojce tworzone przez producentów są zabezpieczane nie tylko na wypadek uszkodzeń mechanicznych, ale również chemicznych. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie spowodują szybkiego zniszczenia produktu. Aby zaprojektować i wykonać taką klatkę samodzielnie potrzeba sporo czasu i materiałów, które również są kosztowne. Ostatecznie korzystniejszym wyborem jest skorzystać z usług producentów.