You are currently viewing Jakie oświetlenie do domu wybrać?

Jakie oświetlenie do domu wybrać?

Odpowiednia oprawa sufitowa w domu jest w stanie oświetlić wnętrze oraz nadać mu odpowiedniego klimatu – to od niej zależy jak będzie się prezentowało dane pomieszczenie. Występuje ona w wielu odmianach przez co łatwo dopasować ją do każdego wnętrza. Jaką lampę wybrać? Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się lampy ledowe. 

Zastosowanie lampy LED w domu

natynkowa lampa ledNowoczesnymi oprawami sufitowymi są oprawy natynkowe, które są uniwersalne i mogą być przeznaczone do różnego rodzaju pomieszczeń. Natynkowa lampa LED może mieć różne kształty. Główną zaletą tego produktu jest łatwy montaż – oprawa zostaje przymocowana do wybranej powierzchni, którą może być zarówno sufit, jak i ściana. Zbudowane są one z wodoodpornych materiałów i mogą być wykorzystane w takich pomieszczeniach jak kuchnie, łazienki, garaże, sypialnie itp. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu estetycznego wyglądu to można wybrać modele ze specjalną ozdobną oprawą. Są one najczęściej wykonane z metalu – głównie wykorzystuje się aluminium, który charakteryzuje się swoją wytrzymałością oraz niską wagą. Do takich opraw stosuje się wydajne oraz energooszczędne diody. Pobierają one zdecydowanie mniej mocy elektrycznej niż tradycyjne świetlówki – przekłada się to w znaczący sposób na rachunki za prąd. Diody LED-owe charakteryzują się również sporą żywotnością, która kilkukrotnie przekracza rezultaty osiągane przez zwykłe żarówki – jest ona w stanie pracować przez około dwadzieścia tysięcy godzin. Generowany przez nie strumień światła jest zbliżony do naturalnego. Dużą zaletą jest również to, że nie nagrzewają się one co skutecznie redukuje ryzyko oparzenia. Rozwiązanie takie jest bardzo korzystne dla środowiska, ponieważ podczas produkcji diod LED nie stosuje się materiałów toksycznych – jest to cenna informacja dla osób, które interesują się ekologią.

Takie oprawy sufitowe z diodami LED są proste w montażu. Rozwiązanie to jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Polecane są osobą, które poszukują trwałego oraz taniego w eksploatacji rozwiązania, które równocześnie jest korzystne dla środowiska. Są one dostępne w wielu sklepach, w różnych rozmiarach oraz kształtach – mogą być okrągłe, kwadratowe, a nawet są modele ruchome. Szeroki wybór sprawia, że łatwo można dopasować taką lampę do swoich indywidualnych potrzeb.