You are currently viewing Jakie cechy ma transport drogowy ładunków ponadnormatywnych?

Jakie cechy ma transport drogowy ładunków ponadnormatywnych?

Bardzo dużo zleceń w naszym kraju obejmuje towary ponadnormatywne. Jest to przede wszystkim związane z licznymi usprawnieniami drogowymi i potrzebami branży budowlanych. Jakie są najważniejsze kwestie związane z takim transportem? O czym należy pamiętać, kiedy bierze się zlecenie of firmy? Jakie ładunki występują najczęściej?

Cechy transportów drogowych ładunku ponadnormatywnego

transport drogowy ładunków ponadnormatywnychZe względu na liczne prace budowlane w naszym kraju, zapotrzebowanie na profesjonalny transport stale rośnie. Wiąże się to też z podniesieniem stawek, a co za tym idzie, możliwością dobrego, stałego zarobku. Jak bardzo opłaca się transport drogowy ładunków ponadnormatywnych? Wszystko zależne jest od części, jakie trzeba przetransportować. Wszystko zależne też jest od terminu rozładunku. Jeśli chodzi o ekspresowe dostarczenie konstrukcji ponadnormatywnych, to stawki są wyższe nawet o kilkadziesiąt procent. Co cechuje dobry transport drogowy ładunków ponadnormatywnych? Przede wszystkim liczy się doświadczenie kierowcy. To właśnie jego stosunek do trasy, a także znajomość regionów wpływa bezpośrednio na terminowość wykonania zlecenia. Jest to bardzo ważne, bo transport drogowy ładunków ponadnormatywnych to spore wyzwanie. Z planowanej trasy należy wykluczyć mosty. Istotne jest też, by spedytor stale informował kierowcę o zmianach nagłych. Ekspresowe zamówienia muszą być zrealizowane w konkretnym terminie.

Dobrze jest, by kierowca kontrolował załadunek. Dużo firm transportowych chce przerzucić się na ładunki ponadnormatywne. Potrzebne są jednak specjalne zabezpieczenia, a także wymagana jest specjalistyczna naczepa. Nierzadko cały zespół pojazdowy mierzy wtedy kilkanaście metrów. Warto o tym pamiętać, kiedy myśli się nad specjalizacją w branży transportowej.