You are currently viewing Jakie buty wybrać na wycieczkę w góry?

Jakie buty wybrać na wycieczkę w góry?

Uwielbiam odwiedzać ciekawe miejsca, szczególnie kiedy chodzi o naturę. Do tej pory najbardziej przypadły mi do gustu góry, które mogą zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń. Pierwszy raz na takiej wycieczce byłam kilka lat temu i już wtedy się zakochałam w górskich wycieczkach. Od tej pory staram się przynajmniej parę razy w roku zorganizować sobie wyjazd w jakieś ciekawe miejsce, w którym będę mogła poznać nowy szlak.

Zakup dobrych butów trekkingowych

buty trekkingowe w góryKiedy tylko poznałam datę swojego urlopu, wiedziałam, że będę chciała pojechać gdzieś w góry. Miałam nadzieję, że uda mi się jak najbardziej aktywnie spędzić ten czas. Przygotowania do takiego wyjazdu zaczęłam dosyć wcześnie, ponieważ chciałam być pewna, że mam wszystko, czego mi potrzeba. Doszłam jednak do wniosku, że powinnam kupić nowe obuwie. Zastanawiałam się nad tym, jakie buty trekkingowe w góry będą najlepsze. Zawsze staram się wybierać taki model, który zapewni mi jak najlepsze warunki. Stawiam na wysoką jakość materiałów, żeby mieć pewność, że wybrany model posłuży mi przez co najmniej kilka sezonów. Tym razem postanowiłam kupić nieco wyższe buty, żeby bardziej ochraniały moje kostki. Wiele modeli bardzo mi się podobało, jednak musiałam zdecydować się na jeden. Udało mi się znaleźć bardzo lekkie buty, z czego bardzo się cieszę. Nie lubię nosić zbyt ciężkiego obuwia, ponieważ dodatkowo ma ono wpływ na męczenie się podczas długich wędrówek. Postanowiłam swoje nowe buty przetestować podczas spaceru po mieście, żeby przekonać się, czy będą wygodne. Na szczęście okazały spełniać moje oczekiwania. Podczas wyjazdu w góry również sprawdziły się świetnie. Trafiłam na bardzo słoneczną oraz ciepłą pogodę, jednak oddychający materiał butów sprawił, że nie było to dla mnie uciążliwe podczas marszu.

Podczas wybierania butów dobrych na górskie wycieczki zwracałam uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim chciałam, aby były maksymalnie lekkie oraz przewiewne. Przy tym powinny chronić przed deszczem, ponieważ nie ma nic gorszego, niż przemoknięte buty, kiedy ma się jeszcze do pokonania kilka kilometrów górskiego szlaku. Bardzo ważna jest również podeszwa, ponieważ powinna być odpowiednio gruba, aby chronić przed ostrymi kamieniami. Dobrze jest również, kiedy jest ona antypoślizgowa.