You are currently viewing Jaki kask wybrać do jazdy konnej?

Jaki kask wybrać do jazdy konnej?

Jazda konna to obecnie bardzo popularne hobby, pasja, interesująca forma spędzania wolnego czasu, a nawet dla niektórych styl życia. Konie to zwierzęta bardzo oddane, z którymi szybko nawiązuje się więź emocjonalną. Okazuje się jednak, że jazda konna może nie być dla wszystkich, ponieważ wymaga dosyć dużej sprawności fizycznej, jak również chęci nauki oraz doskonalenia swoich umiejętności jazdy na koniu.

Bezpieczny kask – sklep jeździecki

wytrzymałe kaski jeździeckieSport, jakim jest jazda konna, wymaga również odpowiedniego zaopatrzenia się w niezbędny sprzęt jeździecki. Jednym z obowiązkowych elementów, który jest, musi posiadać każdy, kto wsiada na konia, to nic innego jak wygodny kask. Jakie znajdziemy ich rodzaje oraz dlaczego są takie ważne? Kask jeździecki przede wszystkim stanowi ochronę i zabezpieczenie naszej głowy podczas jazdy. A w sytuacji, gdy wystąpi upadek lub uderzenie końskim kopytem, kask zapobiega uszkodzeniu głowy oraz pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznej i bolesnej kontuzji. Wytrzymałe kaski jeździeckie zwiększają nasze bezpieczeństwo i zapewniają amortyzację pod warunkiem, że jest on dobrze dopasowany do kształtu i wymiarów naszej głowy. Tylko pod tym warunkiem będą spełniały swoje funkcje, dlatego warto mieć własny kask, niż korzystać z wypożyczalni, gdzie raczej ciężko będzie dopasować odpowiedni rozmiar. W specjalistycznych sklepach jeździeckich znajdziemy kilka rodzajów kasków, które różnić się będą miedzy sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz stylem wykonania. Do najpopularniejszych zaliczamy kaski regulowane, nieregulowane, klasyczne i sportowe. Jak również rekreacyjne, nowoczesne, welurowe lub plastikowe. Kask jeździecki, jak i pozostały sprzęt możemy kupić w sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Jednak jest to element wyposażenia jeździeckiego, który musi być idealnie dopasowany do naszej głowy, dlatego warto go przymierzyć przed zakupem.

Kupując kask u sprawdzonych i znanych producentów na rynku, wraz ze sprzętem otrzymujemy certyfikat, który świadczy o spełnieniu odpowiednich norm bezpieczeństwa i atestów, co jest dla nas najważniejszą kwestią. Kask do jazdy konnej powinien być po pierwsze wygodny – dlatego warto wybierać kaski z możliwością wygodnej regulacji – a dopiero następnie ładnie wyglądający.