You are currently viewing Jak zabezpieczyć paletę z towarem?

Jak zabezpieczyć paletę z towarem?

Przesłanie towarów bezpośrednio na paletach jest obecnie bardzo popularne. Jest to bowiem zdecydowanie najszybszy sposób na przygotowanie towarów do wysyłki, na palecie mieści się też zdecydowanie największa liczba produktów. Oczywiście ważne jest, aby zabezpieczyć tak zgromadzone towary przed spadnięciem z palety.

Jakie taśmy do bindowania palet są najlepsze?

taśma do bindowania paletObecnie bardzo często wykorzystuje się palety do przewożenia towarów, szczególnie w większej ilości. Na peltach można bowiem zgromadzić znacznie większą liczbę produktów niż na przykład  w kartonie, dlatego właśnie one są najczęściej wykorzystywane do przewożenia różnych produktów. Oczywiście należy pamiętać, żeby zabezpieczyć towary przed spadnięciem z palety w czasie transportu. W tym celu najlepiej sprawdzi się taśma do bindowania palet, czyli specjalna taśma z tworzyw sztucznych, która skutecznie uchroni zgromadzone na palecie towary przed przypadkowym upadkiem i uszkodzeniem. Taka taśma szczególnie przyda się podczas rozładunku i załadunku palety, kiedy ryzyko spadnięcia z niej towarów jest zdecydowanie największe. Taśmy do spinania palet są dostępne w kilku wersjach, różniących się poziomem ich wytrzymałości. Oferowana przez daną taśmę wytrzymałość można bardzo łatwo sprawdzić na podstawie jej koloru. Oczywiście dobranie odpowiedniej taśmy do wagi towaru wraz z paleta jest bardzo ważne, gdyż tylko wtedy będzie ona zapewniała odpowiedni poziom ochrony. Aby wykorzystywać takie taśmy, potrzebna będzie specjalna ręczna maszyna do jej montażu.

Aby przewieźć bardzo dużą serie produktów najczęściej wykorzystywane są palety. To właśnie na nich bowiem można zgromadzić największą liczbę produktów. Oczywiście należy pamiętać o konieczności właściwego zabezpieczenia palety wraz ze znajdującym się na niej towarem.