You are currently viewing Jak usunąć usterkę pompy?

Jak usunąć usterkę pompy?

Pompy z roku na rok odgrywają coraz większą role naszym życiu. Są wykorzystywane w instalacji centralnego ogrzewania, w studniach, czy także okazują się niezastąpione, gdy chcemy się pozbyć zalegającej wody w piwnicy. Warto więc wiedzieć, jakie mogą być przyczyny usterki tych urządzeń i jak sobie z nimi poradzić.

Jak naprawia się pompy głębinowe?

remont pomp głębinowychZ biegiem czasu wzrasta znaczenie pomp w naszym życiu, w  tym pomp głębinowych. Są one ważnym elementem instalacji centralnego ogrzewania, używa się ich podczas osuszania piwnic, a także doprowadzają wodę ze studni do kranów. Dlatego też warto wiedzieć, jak powinien wyglądać remont pomp głębinowych i kiedy jest to konieczne. Pompy, w szcególnosći te głębinowe, mają to do siebie, że korzysta się z nich często bez żadnych przerw przez długi czas. Tak intensywne wykorzystywanie tych urządzeń może doprowadzić do tego, że nastąpi w nich przegrzanie się silnika. W takiej sytuacji można zaobserwować takie objawy jak znaczny spadek wydajności, oraz bardzo głośna praca pompy. W takiej sytuacji, należy oddać ją do serwisu, gdzie potrzebne będzie wykonanie prac polepszających chłodzenie silnika tego urządzenia. Kolejną przyczyna nieprawidłowej pracy pompy mogą być osady, które gromadzą się na wirniku. Tutaj znowu, jest to typowe dla pracy pomp głębinowych, zanurzonych w wodzie z wieloma składnikami mineralnymi. Osady na wirniku mogą twardnieć, doprowadzając do jego uszkodzenia. W takim wypadku, serwis musi rozmontować pompę, oraz zamontować nowy wirnik. Konieczne może być tez zastosowanie dodatkowych uszczelek, które znacznie polepszą szczelność obudowy pompy. Kolejna przyczyna usterki pomp związana jest z uszkodzeniem jej przewodu zasilającego. To wynika z nieprawidłowego jej umieszczenia, na przykład zawieszenia na tym właśnie przewodzie. Taki typ usterki wymaga wymiany przewodu na nowy. Warto dodać, że każda z tych usterek pomp wymaga jej usunięcia w odpowiednim serwisie. Samodzielne próby naprawy pomocy mogą się okazać zupełnie nieskuteczne.

Z roku na rok, coraz ważniejszą role w naszym życiu pełnia pompy. Z tego względu ważne jest, aby widzieć jak postępować w przypadku usterki tych ważnych dla naszego funkcjonowania urządzeń. W każdym przypadków warto pamiętać, aby nie próbować takiej pompy samodzielnie naprawiać.