You are currently viewing Jak sprawdzić sieć w zakładzie?

Jak sprawdzić sieć w zakładzie?

Wiele mniejszych oraz większych przedsiębiorstw poszukuje sposobów na zoptymalizowanie produkcji. Dotyczy to w szczególności zmniejszenia zapotrzebowania na media takie jak chociażby prąd czy ciepło. Niemniej jednak oprócz tego należy również podejmować działania mające na celu inwestycje w nowe maszyny czy ich modernizację. Żeby ustalić jaka powinna być kolejność działań należy zebrać wiarygodne dane.

Jak wykonać analizę parametrów elektrycznych?

analizator sieciDo tego służą nowoczesne urządzenia kontrolno-pomiarowe o dużej dokładności. Przykładem może być analizator sieci, który pozwala mierzyć wszystkie najważniejsze parametry energii elektrycznej. Można tutaj wspomnieć wartość napięcia, natężenie prądu czy współczynniki określające jakość energii. Do tych zaliczyć można zawartość harmonicznych w przebiegu napięcia czy prądu jak i również współczynnik mocy. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele analizatorów, które są zróżnicowane jeśli chodzi o parametry i funkcjonalności. W celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych danych należy wybierać modele o dużej dokładności pomiaru. Spośród funkcjonalności szczególnie ceniona jest możliwość rejestracji wielu rekordów, a także przesyłania danych do centralnych baz, które przeważnie zlokalizowane są na serwerze czy w chmurze.

W ten sposób dostęp do informacji mają wszystkie upoważnione do tego osoby z dowolnego miejsca w kraju czy nawet na świecie. Dzięki temu mogą one kontrolować przebieg danego procesu oraz reagować na bieżąco na wszelkie wykryte nieprawidłowości. Mogą to być chociażby zaniki, zapady czy wahania napięcia zasilającego. Jak widać obecnie niezwykle ważnym zagadnieniem jeśli chodzi o firmy jest optymalizacja zużycia mediów. Wynika to z faktu nieustannego wzrostu cen zakupu poszczególnych pozycji oraz ich wpływu na środowisko.