You are currently viewing Jak odzyskać należność za granicą?

Jak odzyskać należność za granicą?

Prowadzenie firmy udzielającej pożyczek może wiązać się z osiąganiem dużych dochodów, pod warunkiem oczywiście, że będziemy dobrze kontrolować zdolność kredytową naszych klientów. Bardzo ważna jest także skuteczna metoda windykacji. Problem ten jest bardziej poważny w przypadku, gdy udzielamy pożyczek za granicą , na przykład we Francji, która mocno różni się od nas pod względem prawnym.

Jak skutecznie windykować we Francji?

skuteczna windykacja należności we francjiObecnie bardzo popularne stają się firmy udzielające krótkoterminowych, wysoko-oprocentowanych pożyczek. Firmy te zaczęły powstawać zaraz po upadku tak zwanych parabanków i pozwalają na osiągniecie dużych dochodów, oczywiście pod pewnymi warunkami. Ważne jest na przykład dobre i rzetelne sprawdzanie możliwości kredytowych klientów i w razie potrzeby skuteczna windykacja. O ile w naszym kraju zagadnienia te nie powinny stanowić dużych problemów, problem może się pojawić, gdy udzielamy również pożyczek w krajach zagranicznych. Obowiązują tam bowiem inne zapisy prawa jeżeli chodzi o możliwości w egzekwowaniu długów. Jeżeli mamy problemy ze spłatą długu przez osobę mieszkającą we Francji, możemy skorzystać z usług zewnętrznych firm windykacyjnych, specjalizujących się w windykacji zagranicznej. Skuteczna windykacja należności we Francji jest bowiem oczywiście możliwa, ale wymaga znajomości wszystkich kruczków prawnych obowiązujących w tym kraju, które są zazwyczaj bardziej korzystne dla wierzycieli, ale nie potrafią oni samodzielnie tego wykorzystać. Co ważniejsze, firmy te pobierają niskie prowizje od uzyskanych długów, zazwyczaj nie większe niż 1% całości długu. Opisywane firmy windykacyjne do odzyskania długu wykorzystują wszystkie legalne sposoby, które nauczały się wykorzystywać dzięki wieloletniej działalności na rynku francuskim. Pomagają odzyskiwać należności od wysyłania monitów, poprzez pomoc w trackie rozpraw z dłużnikiem, jeśli sposoby polubowne nie odniosą skutku podczas odzyskiwania należności.

Firmy pożyczkowe cieszą się obecnie ogromną popularnością, co przekłada się oczywiście na duże dochody osiągane przez osoby, które zdecydowały się na założenie takiego przedsiębiorstwa. Dla skuteczności takiej firmy i dużych dochodów najważniejsza jest znajomość prawa i dokładne monitorowanie zdolności kredytowej klientów. W przypadku pożyczek zaciąganych przez klientów zagranicznych, warto przemyśleć skorzystanie z usług firmy windykacyjnej.