You are currently viewing Jak dawkować chlorellę na codzień

Jak dawkować chlorellę na codzień

Od dłuższego czasu słyszy się prozdrowotnym wpływie chlorelli na nasz organizm. Chlorella jest algą, która rozwija się w zbiornikach słodkowodnych. Jej nazwa z greckiego oznacza połączenie dwóch słów: zielony i mikro. Ta nazwa ma również wymowne znaczenie ponieważ sam kolor zielony, który zawdzięcza chlorofilowi również wykazał korzystny wpływ na organizm człowieka i właśnie o tym, i nie tylko kilka słów poniżej.

Dawkowanie chlorelli w naszej diecie

chlorella dawkowanieChlorella jest suplementem diety. Możemy nabyć ją przez internet, w sklepie ze zdrową żywnością czy w supermarkecie. Dostaniemy ją w postaci tabletek, kapsułek, proszku. Swoją popularność zawdzięcza wielu właściwościom, które okazują się pomocne w leczeniu wielu dolegliwości. To co w niej najważniejsze i najciekawsze to badania, które potwierdziły, że ma ona działanie hamujące rozwój chorób nowotworowych. Jest to stosunkowo młode odkrycie. Zazwyczaj była używana jako środek służący do oczyszczania organizmu z toksyn. I tak jest nadal jednak pogłębione badania wykazały jeszcze wiele innych właściwości o korzystnym wpływie na człowieka. Jest ona też źródłem wielu witamin z grup B,CA,E. Jest bogata w magnez, potas, żelazo. Ilością zawartego w niej białka zachwycili się niemieccy badacze. Chlorella jeszcze nie raz na pewno nas zaskoczy. Trzeba jednak też wiedzieć jak ją stosować, więc przejdźmy do tematu pt. chlorella dawkowanie. Suplement w proszku może być dodany do koktajli owocowych czy warzywnych. Można połączyć ją również z miodem. Powstaje w ten sposób słodki zielony syrop. Co prawda jej kolor może zniechęcać do wypicia zwłaszcza jeśli mowa o dzieciach. W tej postaci alga jest dobrze przyswajalna przez organizm. Dawka przewidziana dla dorosłego człowieka to poziom od 3 do 5 gram dziennie. Jeśli mowa o proszku to będzie to około jednej łyżeczki. Jeśli zakupiliśmy wyciąg z algi wówczas optymalna dawka dzienna to 30 ml. Można ją stosować od 3 do 6 miesięcy. Kuracje chlorellą proponuje się rozpocząć od małych dawek aby przyzwyczaić organizm do jej przyjmowania.

Początkowo możemy odczuwać skutki detoksykacji takie jak zmęczenie, senność czy bóle głowy. Gdy przebrniemy już przez ten etap można zacząć zwiększać dawkę dzienną. Kupując chlorelle pamiętajmy jeszcze aby przeczytać opakowanie. Powinna znajdować się na nim informacja o rozerwanej ścianie komórkowej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że suplement jest dobrze przygotowany i będzie właściwie się wchłaniał.