Ludzkość od wieków stosuje najróżniejsze techniki pozwalające na ocieplanie domów. Trzeba przyznać, że niektóre z nich są bardzo skuteczne. Branża budowlana stale się rozwija oraz powstają też najróżniejsze wersje materiałów, które mogą być z powodzeniem zastosowane do ocieplania domów. Nie ma już konieczności korzystania ze styropianu, który bez wątpienia był dotychczas najbardziej popularny.
Ocieplanie domu pianą
Po wybudowaniu domu przychodzi czas na jego ocieplenie. Oprócz ocieplania samych ścian warto dodatkowo pomyśleć o zastosowaniu termoizolacji na innych częściach budynku. W szczególności ważnym elementem jest poddasze naszego domu, przez które uchodzić może największa ilość ciepła. Obecnie można spotkać się z pewną ciekawą techniką ocieplania tego właśnie miejsca. Chodzi o ocieplanie poddasza pianką – mazowieckie i okolice to natomiast jeden z tych regionów, w którym można szczególnie łatwo natknąć się na polecane firmy świadczące usługi tego typu. Do ocieplania domów pianką wykorzystuje się piankę otwarto lub też zamkniętokomórkową. Początkowo bardziej doceniana była ta druga. Jednak z biegiem czasu zaczęto częściej stosować piankę otwartokomórkową i są ku temu poważne podstawy. Mianowicie chodzi o to, że ten rodzaj pianki jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. Przy tym znacznie zmniejsza się ryzyko pojawiania się mostków termicznych, które z kolei są odpowiedzialne za powstawanie wilgoci. Co ciekawe, pianka otwartokomórkowa przepuszcza parę wodną, ale przy tym zatrzymuje w pomieszczeniach cenne ciepło. Sporo osób pyta też o kwestię dotyczącą wagi warstwy termoizolacyjnej, która wykonana jest przy użyciu pianki poliuretanowej. Okazuje się, że ze wszystkich materiałów budowlanych wykorzystywanych do ocieplania to właśnie pianka jest najlżejsza co może dodatkowo zachęcać do korzystania z niej.
Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie pianką poliuretanową to same plusy. Materiał ten nakłada się w bardzo krótkim czasie, jest on bardzo lekki i co najważniejsze – bardzo dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem ciepła. Sprawdzić się on może nie tylko zimą. Również w czasie lata izolacja z pianki poliuretanowej się sprawdzi, ponieważ będzie zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się poddasza od promieni słonecznych.