You are currently viewing Główne rodzaje elewacji

Główne rodzaje elewacji

W obecnych czasach większość osób zdaje sobie sprawe z tego, jak ważny jest właściwy wybór materiału elewacyjnego. Jak się okazuje, to, jakiego rodzaju materiał wybierzemy, będzie miało wpływ na to, jak często trzeba będzie powtarzać remont danego budynku. Elewacje mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na jego użytkowanie, w szczególności zapobiec problemom z wilgocią.

Główne właściwości elewacji wentylowanych

przemyślane elewacje wentylowaneW obecnych czasach znacznie więcej uwagi przykłada się do wyboru materiału do pokrycia fasady budynku. Jak się okazuje, to, jakiego typu materiał wybierzemy, będzie miało duży wpływ na wygodę korzystania z danego obiektu. Przed wszystkim chodzi tutaj o to, jak często trzeba będzie powtarzać remont jego fasady ale nie tylko – dobór odpowiedniego materiału elewacyjnego może bardzo skutecznie zapobiegać zawilgoceniu ścian. W tym celu wystarczy wybrać przemyślane elewacje wentylowane, które nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale także bardzo różnorodne, jeżeli chodzi o wygląd. Elewacje wentylowane to w większości wypadków płyty kompozytowe, ale zupełnie inaczej wygląda ich okładzina. Można więc kupić takie tego typu elewacje, które do złudzenia będą przypominały kamień, drewno, czy też beton, a jednocześnie każdy z tych typów okładzin nie będzie wpływał na zmianę właściwości danego materiału elewacyjnego. Oznacza to że każdy ich typ będzie bardzo odporny na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, co jest możliwe dzięki specjalnemu wykończeniu tych materiałów elewacyjnych w oparciu o żywice kompozytowe. Właśnie to sprawia że okładzina tych materiałów elewacyjnych nie może być uszkodzona, zerwana, ani też że nie zacznie blaknąć pod wpływem słońca. Właśnie to powoduje, że tego typu materiały elewacyjne są obecnie tak popularne. Łączą one bowiem w sobie wysoka wytrzymałość, z bardzo atrakcyjnym wzornictwem, który umożliwia stosowanie ich na różnego typu i różnego przeznaczenia budynkach. Nazwa tych elewacji bierze się zaś z faktu, że pomiędzy materiałem izolacyjnym w tych płytach, a okładziną pozostają wolne przestrzenie, które umożliwiają właściwą wentylacje ścian.

W obecnych czasach coraz więcej uwagi poświęca się wyborowi odpowiednich materiałów elewacyjnych. Coraz częściej wymaga się od nich, by były jednoczenie wytrzymałe, ale także i atrakcyjne pod względem wizualnym. Takie właśnie są elewacje, stworzone z płyt kompozytowych.