You are currently viewing Gdzie w Polsce znajdę plantację truskawek?

Gdzie w Polsce znajdę plantację truskawek?

Kilka lat temu założyłem mały biznes, który polegał na przygotowaniu przetworów owocowych domowej roboty. Nawet się nie spodziewałem, że biznes ten tak szybko i sprawnie mi się rozrośnie. W końcu zdecydowałem się otworzyć przetwórnię. Uznałem, że w takiej sytuacji będzie najlepiej jeśli zdecyduję się na wykonywanie przetworów z tylko jednego owocu. Wybrałem truskawki. Teraz musiałem jeszcze tylko podjąć współpracę z jakimś producentem tych owoców.

Nawiązałem współpracę z polskim plantatorem truskawek

plantacja truskawek w PolscePotrzebowałem bowiem ich dużej ilości i stałych dostaw. Zależało mi również na tym, żeby był to polski plantator tych owoców. Wiedziałem, że wtedy będę miał gwarancję najniższych cen i nie będę musiał dodatkowo płacić za koszty dostawy. Moja przyjaciółka doradziła mi jednego plantatora, który oferował swoje owoce w bardzo dobrych, niskich cenach. Jego plantacja to była największa plantacja truskawek w Polsce, dlatego mógł sobie pozwolić również na to, aby stałym klientom dawać dodatkowe rabaty. To co było dla mnie najważniejsze to fakt, że uprawiał on owoce w sposób ekologiczny i nie stosował w ich nawożeniu żadnych substancji chemicznych. Dzięki temu moje przetwory również mogły zostać uznane za ekologiczne, co powoduje, że ich cena wzrasta. Dosyć szybko załatwiłem większość formalności i mogłem rozpocząć z nim współpracę. Byłem z niej bardzo zadowolony, ponieważ oferował on bardzo słodkie owoce, które były starannie wyselekcjonowane i dostarczane mi w sposób terminowy. Dzięki temu nie miałem żadnych przestojów na mojej linii produkcyjnej, co jest bardzo ważne, szczególnie w początkowym etapie rozkręcania biznesu. Miałem też zawsze pewność, że doręczane do mnie owoce są świeżo zrywane i nie leżały zbyt długo na magazynie, co może mieć duży wpływ na ich smak. Od pewnego czasu zaczął on również oferować odszypułkowane truskawki w równie atrakcyjnej cenie, co te z szypułkami.

Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się kupować od niego ten rodzaj przygotowanych truskawek, ponieważ dzięki temu mogłem zatrudniać mniej pracowników, którzy się tym zajmowali. W znaczący sposób wpłynęło to na obniżenie moich kosztów produkcji. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tą plantacją truskawek, ponieważ nigdy nie miałem z nimi problemów.