You are currently viewing Gdzie kupić letnie skarpety do balerin?

Gdzie kupić letnie skarpety do balerin?

Jestem wielką fanką butów balerinek. Latem uwielbiam w nich chodzić. Są przewiewne, zrobione z lekkiego materiału i pasują do większości moich stylizacji. Jest tylko jeden problem. Są tak krótkie, że większość skarpetek z nich nieestetycznie wystaje. Ponieważ zbliżało się lato i temperatury zaczynały dawać ostro się we znaki postanowiłam zaopatrzyć się w zapas specjalnych, dopasowanych skarpet pasujących do takich butów, których mam w domu wiele par. 

Kupno dopasowanych skarpet do balerin

dopasowane skarpetki do balerinekNa internecie był spory wybór takich skarpetek, ale to co zamawiałam online w rzeczywistości nie przypominało tego, co widziałam na zdjęciu. Skarpetki były albo niedopasowane do stopy, albo ich numeracja była zawyżona. Tak czy owak, nie nadawały się do balerinek, ponieważ i tak nieestetycznie wyglądały. Postanowiłam udać się do sklepu z bielizną damską, żeby znaleźć coś dobrej jakości. Sklep był bardzo duży i miał szeroką ofertę dlatego zaczepiłam sprzedawczynię i powiedziałam, że interesują mnie dopasowane skarpetki do balerinek. Pani wskazała mi odpowiedni dział, na którym znajdę interesujący mnie towar. Zaczęłam porównywać składy poszczególnych skarpetek. Wybrałem te, które w składzie miały największy dodatek lycry, ponieważ materiał ten odpowiada za rozciągliwość skarpet. Dzięki temu, skarpetki dopasowują się do stopy, a po zdjęciu wracają do naturalnego kształtu. Kilku producentów miało podobną ilość tego materiału w swoim produkcie. Jednakże tylko jeden z nich oferował skarpetki bezszwowe dopasowane do butów balerinek. Na wysokości śródstopia były głęboko wycięte dzięki czemu nie wystawały spod buta. Natomiast na wysokości pięty nie miały szwów. Dzięki temu takie skarpetki nie wbijają się w nogę i są komfortowe w noszeniu. Wybrałam również takie, które na palcach stóp mają koronkę. Przy butach z odsłoniętymi czubkami daje to ładny efekt estetyczny. 

Ostatecznie w moim koszyku znalazło się kilkanaście par skarpetek do balerinek. Kasjerka powiedziała, że dawno nie widziała, żeby ktoś robił sobie taki duży zapas. Odparłam, że skarpetki są dobrej jakości i w dobrej ceni, a poza tym mają na stanie duży wybór kolorów i wzorów, dlatego zdecydowałam się kupić je hurtem. W domu przymierzyłam skarpetki do kilku par balerinek. Z żadnej pary nie wystawały. To był udany zakup.