You are currently viewing Efektywna hipnoza dzieci

Efektywna hipnoza dzieci

Dzieci to istoty, których wyobraźnia nie zna granic, a kreatywność wykracza poza wszelkie schematy. Pomimo, że pozwala to im otworzyć się na świat i dużo łatwiej pewne rzeczy dostrzegać, rozumieć i uczyć, to pod wieloma względami ich niewinna naiwność jest zgubna i prowadzi do problemów sfery psychicznej, ale także niepożądanych nawyków.

O hipnozie stosowanej u dzieci

hipnoza dzieciBrak pewności siebie, problemy z koncentracją, trudności z aklimatyzowaniem się, poczucie winy i smutku to niełatwe do przeskoczenia trudności występujące u tych najmłodszych. Dochodzące jeszcze nocne moczenie, niechciane nawyki, ssanie palcy czy zaburzenia łaknienia stanowią powszechne kłopoty pociech swoich rodziców. Wiele z takich objawów mija wraz z wiekiem, a dzięki otwartości młodych umysłów ich wyeliminowanie jest dużo łatwiejsze. Jedną z polecanych w takich przypadkach metod jest stosowana hipnoza dzieci. Ich niekończąca się wyobraźnia i łatwo chłonące energię emitującą ze świata zewnętrznego, są bardzo podatnym materiałem na stosowanie właśnie tego rodzaju terapii. Nierzadko porównuje się je do plasteliny, którą bezgranicznie można lepić, urabiać i kierować zgodnie z własnymi upodobaniami, w oparciu o doświadczenie. Hipnoterapia większości ludzi kojarzy się z wahadłowym ruchem kulki zwieszonej na cienkiej nitce, u dzieci z kolei takie leczenie przeprowadzane jest w formie zabawy, ściśle powiązanej z psychoterapią. Dla poczucia komfortu i bezpieczeństw, a także zwiększenia skuteczności terapii zalecana jest obecność rodziców. Często problematyczne zachowania zauważalne u dzieci są odzwierciedleniem problemów opiekunów, ale także najbliższej rodziny. Problemy dziecka to problemy rodziców, taka sinusoida działa niestety w dwie strony, a dziecko wbrew pozorom również odczuwa niepokój, strach czy zdenerwowanie bijące od jego opiekunów, często reagując na nie trudnościami sfery psychicznej, ale także fizjologicznej.

Hipnoza to bardzo specyficzna i nietypowa metoda, której działania opierają się na motywacji i otwartości umysłu pacjenta, u dzieci jest to zdecydowanie prostsze. Kiedy problemy pojawiają się u najmłodszych warto wykorzystać chłonność i elastyczność ich umysłu, doszukać się zaistniałego problemu i sukcesywnie, poprzez zabawę go zwyczajnie eliminować.