You are currently viewing Dźwięk mis tybetańskich

Dźwięk mis tybetańskich

 

Azjatycka kultura od jakiegoś czasu coraz mocniej przenika do naszej kultury zachodniej. Inspirujemy się wschodnim stylem wystroju wnętrz, tamtejszymi ubiorami, a także stylem życia na poziomie duchowego rozwoju. Tamtejsze tradycje i wierzenia są starsze od naszej europejskiej kultury i wydają się być bardzo atrakcyjne dla współczesnego człowieka, który często jest za bardzo zabiegany, a przez to zagubiony w życiu. Szukamy różnych sposobów na wyciszenie i zebranie równowagi wewnętrznej.

Misy sprzyjające medytacji

misy tybetańskieChyba nigdy wcześniej w dziejach ludzkości rozwój duchowy nie była tak mocno poszukiwany wśród zwykłych ludzi. Co ciekawe, coraz mniej opieramy ten rozwój na religii. Szukamy raczej uniwersalnych prawd, opierając się na najstarszych tradycjach. A jedną z nich jest bogata kultura azjatycka, która przesiąknięta jest duchowością. W naszym zachodnim świecie coraz popularniejsza staje się joga, która łączy pracę ciała oraz ducha. Uczymy się też medytacji, która pomaga nam odnaleźć wewnętrzny ład. Istnieją przeróżne szkoły medytacji. Jedna z nich opiera się na słuchaniu harmonijnych dźwięków. Przydatne do tego mogą okazać się popularne gongi oraz misy tybetańskie, które zyskują w ostatnich latach na popularności. Kiedy uderzamy w takie misy, wydzielają one delikatne na dźwięki, które podobno posiadają częstotliwość harmonii. Wpływa ona na pozytywnie na nasz organizm, wprowadzają go w stan harmonii. Osoby, które pasjonują się kulturą wschodu, bardzo często wykorzystują misy oraz gongi tybetańskie jako ozdobę do swojego domu. Jeżeli chcielibyśmy zakupić oryginalne misy tybetańskie, to musimy się jednak liczyć z ich dość wysoką ceną. Chociaż, oczywiście, można je też czasami dostać w okazyjnych cenach. Misy tybetańskie mają różne rozmiary, co wpływa też na wysokość i długość wydawanych przez nie dźwięków.

Jednym z przejawów naszej fascynacji kulturą wschodu, jest coraz bardziej powszechna medytacja. Ciekawą jej formą jest wyciszanie się przy dźwiękach gongów oraz mis tybetańskich. Takie sesje odbywają się regularnie w wielu większych miastach w naszym kraju. Osoby, które uwielbiają kultur wschodu, często kupują sobie misy oraz gongi jako dekorację do wnętrza swoich domów. Mają one naprawdę klimatyczny wygląd.