You are currently viewing Dokładne sprzątanie biura

Dokładne sprzątanie biura

Praca w dużej korporacji wiąże się z codzienną pracą w wyznaczonych godzinach w biurze. Wykonujemy tylko nasze obowiązki i wracamy do domu. Inaczej sprawa wygląda w małej firmie, gdzie relacje są bliższe i często pracownicy zajmują się wszystkim co się wiąże z daną działalnością, czyli też sprzątają. Ale nie zawsze tak musi być.

Kto się zajmuje sprzątaniem biur?

sprzątanie biur LublinCzasem bywa, że pracodawca daje pracownikom jakieś dodatkowe pieniądze za to, aby regularnie sprzątali pomieszczenia w firmie, gdyż jest to dla niego bardziej opłacalne niż zatrudnienie sprzątaczki na etacie. Jednak w większości przypadków jest sprzątaczka lub właściciel wynajmuje firmę sprzątającą, która w określonym terminie zobowiązuje do do kompleksowego czyszczenia firmy. Jeżeli potrzebne nam jest sprzątanie biur Lublin jest miastem, w którym znajdziemy niejedną firmę świadczącą takie usługi. Przeważnie korzystają z nich przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej dziesięciu pracowników i mają lokal o powierzchni ponad sto pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Przeważnie banki wynajmują takie firmy, ponieważ biura muszą być sprzątanie codziennie, a nie można tego robić w trakcie pracy placówki. Osoby odpowiedzialne na wypełnienie usługi, przychodzą na miejsce albo wcześnie rano, albo po zamknięciu firmy, gdyż wtedy mogą szybko i sprawnie zrealizować zlecenie. W zakresie pracy firmy sprzątającej jest najczęściej odkurzanie, mycie podłóg i ścieranie kurzy, ale można domówić dodatkowe usługi takie jak pranie dywanów czy mycie okien. Usługi są dość elastyczne, ponieważ każda powierzchnia biurowa jest inna i wymaga zastosowanie nieco innego sprzętu i detergentów. Klienci firmowi najczęściej nawiązują stałą współpracę z firmą sprzątającą, jeżeli są zadowoleni z realizowanych usług. Tego typu przedsiębiorstwa znajdziemy niemalże w każdym mieście.

Co do ceny usługi świadczonej przez firmę sprzątającą, to jest ona indywidualnie ustalana na podstawie rodzaju powierzchni i konieczności zastosowania odpowiednich środków czyszczących i sprzętów. Liczy się też oczywiście metraż i to, czy usługa ma być wykonywana w dzień czy w godzinach nocnych. Usługa jest na tyle popularna, że coraz rzadziej przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnieni sprzątaczki, bo znacznie więcej kosztuje.