You are currently viewing Detektor tętna płodu – model domowy

Detektor tętna płodu – model domowy

Ciąża to piękny stan dla zdecydowanej większości kobiet. Piękny bo czekamy na nasze wymarzone dziecko, często starając się nawet latami o poczęcie. Niestety ten stan nie zawsze przebiega książkowo i niejednokrotnie pojawiają się komplikacje, a kobieta nie czuje się najlepiej. Momentami pojawia się też ogromny strach o maleństwo, a chyba oczywiste jest to, że stres i zdenerwowanie matki wpływa niestety negatywnie również na sam płód. Nie jesteśmy w stanie codziennie chodzić do ginekologa, aby sprawdzać czy na pewno wszystko jest w porządku.

Nowoczesne urządzenie do mierzenia tętna płodu 

nowoczesny detektor tętna płoduNa rynku można jednak znaleźć specjalne sprzęty do domowego użytku, które pozwolą zachować spokój i mierzyć tętno maluszka rozwijającego się w brzuchu kobiety. Jest nim oczywiście nowoczesny detektor tętna płodu w przenośnej małej wersji. To odpowiednik lekarskiego sprzętu tyle, że o wiele mniejszy i bardziej poręczny, ale równocześnie nadal skuteczny w pokazywaniu czy wszystko z dzieckiem w porządku. Takie urządzenie może uspokoić przyszłą mamę, która na przykład nie odczuwa ruchów dziecka z różnych powodów. Strach o dziecko towarzyszy wielu przyszłym rodzicom i nie ma tutaj zależności czy jest to pierwsza czy też może kolejna ciąża. Najbardziej jednak przerażone są kobiety, które są w ciąży zagrożonej oraz te, które już poroniły wcześniej. Takie urządzenie z pewnością je uspokoi pomiędzy kolejnymi lekarskimi wizytami. Na początku kobieta w ciąży chodzi do ginekologa raz w miesiącu, a potem co dwa tygodnie. To bardzo długi czas i stresujący dla przyszłych mam, które często są skupione bardzo na zmianie i ruchach dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze brak ruchów świadczy o czymś negatywnym. 

Niektóre maluszki są mniej ruchliwe lub po prostu kobieta nie odczuwa tak mocno ruchów, jak przy innych ciążach. Oczywiście dodatkowe urządzenie w postaci detektora tętna absolutnie nie zaszkodzi ani matce ani dziecku, dlatego jeśli ktoś ma taką potrzebę, to jak najbardziej powinien się w niego wyposażyć. Cena takiego urządzenia w wersji mini nie jest zbyt duża chociaż niektórzy decydują się na wypożyczenie detektora na czas ciąży. WYbór zależy już od nas samych i naszych indywidualnych potrzeb. Najważniejsze, aby zapewnić sobie spokój.