You are currently viewing Decydujemy się na folię PPF

Decydujemy się na folię PPF

Dostępne na rynku folie PPF są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia karoserii przed powstawaniem rys. Dzięki temu nie będą powstawały na niej ryski i drobne uszkodzenia, które z daleka może nie są widoczne, jednak z bliska bardzo zauważalne. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na skorzystanie z folii PPF? Czy jest to korzystne rozwiązanie oraz z jakimi kosztami może się wiązać?

Nowoczesne zastosowania folii PPF

folie PPF w katowicachCzasami wystarcza jedna w myjni automatycznej bądź mycie samochodu niewłaściwą gąbką, aby na nadwoziu pojawiła się duża liczba ubytków o charakterystycznym okrągłym kształcie. Dodatkowo ryski powstają w wyniku uderzeń drobinek piasku czy drobnych kamyków. Rzeczywisty stan lakieru najlepiej widoczny będzie w pełnym słońcu oraz w świetle mocnej lampy. Jeśli ubytki są głębokie, bądź jest ich znaczna ilość, mogą skutecznie pogorszyć wygląd danego pojazdu. Ważne jest więc to, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć karoserię. Skutecznym sposobem może być bezbarwna folia ochronna. Jeżeli chcemy założyć folie PPF w katowicach możemy zamówić profesjonalną usługę. Folie ochronne na lakier przypominają z wyglądu popularne dotychczas folie winylowe, które były stosowane w celu zmiany koloru karoserii. Jest to jednak znacznie grubsza folia, dodatkowo wykonana z przezroczystego poliuretanu, o grubości do 160 mikronów. Jest to grubość znacznie przekraczająca powłokę lakierniczą. Taki poziom grubości może się okazać wystarczający w celu ochrony nadwozia przed uszkodzeniami, jednocześnie przy profesjonalnej aplikacji nie powoduje ona zaburzeń koloru samochodu. Bardzo istotnym parametrem jest elastyczność takiego materiału, ponieważ w znacznym stopniu folia amortyzuje uderzenie kamyczków czy ziaren piasku, które mogłyby uszkodzić lakier. Dlatego warto zadbać o zadbać o odpowiednie zabezpieczenie lakieru zawczasu, przed powstaniem uszkodzeń.

Dostępne na rynku folie PPF w doskonały sposób chronią lakier samochodu przed powstawaniem zniszczeń wynikających z normalnej eksploatacji. Choć aplikacja folii wiąże się ze znacznym wydatkiem, osiągającym kwotę nawet 10 tysięcy złotych, jest to jednak korzystny wydatek. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku samochodów, które w ostatnim czasie opuściły salon dealera. Takie zabezpieczenie zwróci się nam bardzo szybko.