You are currently viewing Czy zakup niwelatora jest opłacalny?

Czy zakup niwelatora jest opłacalny?

Realizacja każdej inwestycji budowlanej wymaga odpowiedniego przygotowania. Bardzo ważne jest w szcególnosći przygotowanie placu budowy pod budowę danego obiektu. Musi być on przede wszystkim odpowiednio wyrównany

Ile kosztuje niwelator laserowy?

wytrzymały niwelator laserowy - cenaZanim będzie mogła się rozpocząć realizacja jakiejś inwestycji, konieczne jest wiele przygotowań. Przede wszystkim trzeba w tym celu usunąć z przyszłego palcu budowy wszelkiego rodzaju przeszkody terenowe, a także idealnie wyrównać grunt. Dotychczas, aby ustalić odpowiedni poziom gruntu, korzystano z tradycyjnych miarek. Z tego względu ten etap prac przygotowawczych trwał zazwyczaj bardzo długo. Obecnie jednak zamiast tradycyjnych miarek wykorzystuje się tak nowoczesne maszyny jak wytrzymały niwelator laserowy – cena tego urządzenia zależy od jego możliwości. Niwelator do ustalania pionu wykorzystuje wiązkę lasera która może być widoczna na różnych odległościach. Te najdroższe niwelatory są w stanie emitować widoczna wiązkę nawet na odległość do jednego kilometra. Biorąc pod uwagę, że maszyna ta jest często wyposażona w solidny statyw, przy jego pomocy można przygotować cały plac budowy, nawet gdy planowana jest bardzo duża inwestycja. Widoczność wiązki lasera zależy od tego, czy dany niwelator został wyposażony w odpowiednie czujniki i sensory, które faktycznie są w stanie sprawić, że będzie ona widoczna nawet w ostrym świetle słonecznym. Co do statywu, który również odgrywa bardzo istotną rolę w pracy niwelatora, bardzo ważna jest jego wytrzymałość, ale również i możliwości regulacji. Profesjonalne niwelatory umożliwiają swobodne ustawienie głowicy emitującej wiązkę, pod różnymi kątami, a także jej szybkie przesuwanie z góry na dół. Dzięki temu, ustalenie odpowiedniego poziomu na placu budowy może być znacznie łatwiejsze. Warto dodać, że zanim popularne stały się niwelatory, prace przygotowawcze przed inwestycją trwały nawet kilka dni. Teraz bardzo często sprawni pracownicy są w stanie oczyścić i przygotować plac budowy w zaledwie kilka godzin.

Przygotowanie palcu budowy jest bardzo ważnym etapem realizacji inwestycji. Aby przebiegał on jak najszybciej, warto wyposażyć się w nowoczesne urządzenia pomiarowe. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie oczyścić teren z przeszkód terenowych, a także wyrównać go.