Należy bardzo dużo wiedzieć o butlach z płynnym CO2, jeśli dystrybuujemy piwo, stout i cydry, a nawet napoje gazowane. Pierwszą obserwacją powinny być manometry wlotowego azotu i dwutlenku węgla. Jeśli te manometry odczytują bardzo niskie „lub zero”, może wystąpić sytuacja braku gazu.Ciśnienia te powinny być bardzo podobne do ciśnień obserwowanych w odpowiednim źródle gazu. Jeśli istnieje znacząca różnica, może wystąpić przeciek w przewodach między źródłem gazu a XactMix.
Jak bezpiecznie przechowywać ciekły CO2?
Ciekły luzem dwutlenek węgla jest bezpieczniejszy, jest niskociśnieniową alternatywą dla wysokociśnieniowych butli ze sprężonym gazem. Dzięki systemowi CO2 ciekły luzem dwutlenek węgla jest przechowywany w pomieszczeniach pod niższym ciśnieniem w stalowym zbiorniku i jest automatycznie uzupełniany zgodnie z harmonogramem, zgodnie z twoim schematem użytkowania. Zbiorniki CO2 są zainstalowane na stałe w lokalizacji klienta, więc nie muszą się oni martwić kłopotami ze zmianą butli. Producenci oferują systemy płynnego masowego dwutlenku węgla w kilku rozmiarach, od 500 litrów do 500000 litrów pojemności dwutlenku węgla, w zależności od potrzeb danej firmy. To mówi nam, że w temperaturze około 40 stopni Fahrenheita CO2 ma prężność pary 600 psi. Przy 72 stopniach F wynosi około 860. Przy około 80 stopniach F prężność pary CO2 wzrasta do około 970 psi. Tak więc, jeśli manometr przed niekontrolowanym rozładowaniem CO2 był niedostępny dla ponad 1200 psi, temperatura wewnętrzna musiała wzrosnąć do 90 stopni F lub więcej ze względu na to, gdzie znajdował się zbiornik na ciekły co2, lub z powodu przebywania w samochodzie. Prężność pary substancji jest wyłącznie funkcją temperatury i ogólnie wzrasta wraz ze wzrostem temperatury. Więc jeśli umieścisz kroplę wody w butelce z napojem i zamkniesz ją, całkowita ilość widocznej ciekłej wody będzie maleć wraz ze wzrostem temperatury, ponieważ zwiększa się ilość wody w fazie pary. Dostarczanie CO2 i instalacja odpowiednich produktów została usprawniona, aby uprościć proces transportu między dostawcą gazu a obowiązkami klienta. Odbywa się to poprzez zastosowanie dwóch opcji zasilania: gazu lub ciekłego CO2. Ustalenie, która opcja zasilania jest odpowiednia dla danej operacji, zależy od tego, ile CO2 klient będzie potrzebować. Często dokonuje się konfiguracji CO2 z gazem, wykorzystującą zbiornik masowy lub dewar.
Ważną uwagą jest to, że CO2 z gazu wydostaje się ze zbiornika masowego przy 250-300 PSI i musi zostać przepuszczony przez AMP, pneumatyczny wzmacniacz gazu, który zwiększa ciśnienie CO2 do 850-900 PSI. Nowo dodany gaz CO2 jest przesyłany do systemu, gdzie skrapla się w ciecz. Tam CO2 jest wypychany z dyszy w postaci stałych cząstek śniegu do czyszczenia i chłodzenia. Jedynymi wymaganiami, za które musi być odpowiedzialny klient, są instalacje elektryczne i sprężone powietrze.