You are currently viewing Co to jest mezoterapia igłowa?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia to najczęściej wybierany zabieg estetyczny. Dzięki jej działaniu można wyrównać koloryt skóry i przywrócić jej blask na dość długi czasu. W związku z tym, że zabiegi mezoterapii wykonuje się od 50 lat, technika ta uważana jest za dość bezpieczną. W początkowej fazie mezoterapia służyła do leczenia schorzeń typowo skórnych jak: łuszczyca czy łysienie plackowate. Dopiero w późniejszym okresie dostrzeżono wiele innych możliwości.

Jakie preparaty stosowane są w mezoterapii igłowej?

preparaty do mezoterapii igłowejZabieg mezoterapii polega na wprowadzaniu substancji aktywnych, do głębszych warstw skóry przy zastosowaniu cienkiej igły iniekcyjnej. Wskazaniem do mezoterapii jest szara, zmęczona cera z wyraźnymi oznakami starzenia. Znakomicie radzi sobie z rozstępami na skutek ciąży lub innych chorób oraz bliznami. Bardzo często zabieg mezoterapii stosowany jest przy redukcji cellulitu. Przy wypadaniu włosów stosuje się ja, aby powstrzymać łysienie i aplikuje się substancje wzmacniające cebulki. Preparaty do mezoterapii igłowej są do nabycia w dobrych hurtowniach kosmetyczno-medycznych. Ważne jest, aby substancje były tak dobrane, aby dopasowały się do wieku i cery osoby, której zostaną podane. Dlatego najlepsze efekty dają koktajle do mezoterapii, w których zawarte są preparaty, których dopasowanie nie będzie problemem. Szczególnie ważny jest wywiad przeprowadzany z pacjentem przed zabiegiem, aby uniknąć podania mu preparatu powodującego uczulenia, czy podrażnienia. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezpiecznym, ale niestety nie wszyscy mogą go stosować. Głównym przeciwwskazaniem są infekcje skóry głowy, najczęściej największym problemem są ropne zapalenia mieszków włosowych. Nowotwory i stosowanie chemioterapii też jest poważnym powodem, aby powstrzymać się od zabiegu. Ciąża jest przeciwwskazaniem dla wielu zabiegów i mezoterapia nie odbiega od reguły. Zaawansowana cukrzyca i regularne przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi nie sprzyja stosowaniu zabiegów kosmetycznych mocno ingerujących w skórę.

Przy skłonności do powstawania blizn, należy się wystrzegać tego typu terapii, aby nie sprowokować skóry do niewłaściwego działania. Do widocznych efektów mezoterapii igłowej zalicza się przede wszystkim powstrzymanie wypadania włosów, a tym samym łysienia. Ujędrnia skórę, spłyca zmarszczki oraz redukuje blizny i rozstępy. Jest doskonałą metodą na likwidację przebarwień skóry. Cera jest bardziej nawilżona, a naskórek znacznie pogrubiony, co zapobiega przyśpieszonemu starzeniu się skóry.