You are currently viewing Co jest potrzebne do uszczelnienia turbo?

Co jest potrzebne do uszczelnienia turbo?

Turbosprężarki są jednymi z ważniejszym elementów mechanicznych w samochodach osobowych różnych marek. Jak każda inna część mechaniczna, także turbosprężarki mogą ulec zużyciu. Najczęstszym powodem jest nieodpowiednie uszczelnienie tego układu.

Co zawiera zestaw do uszczelnień Turbo?

zestawy montażowe turboTurbosprężarki pełnią niezmiernie istotną role w naszych samochodach. Dzięki nim mniejsze jest zużycie paliwa oraz oleju napędowego, co przekłada się na większą ekologiczność naszych aut. Turbosprężarka jednak, jak każdy inny element mechaniczny, może ulec zużyciu. Najczęstszym powodem tego stanu rzeczy jest niedostateczna szczelność turbosprężarki. W takim wypadku dochodzi do wycieków paliwa w turbinie, co może prowadzić do skorodowania ważnych elementów turbo, jak na przykład rdzenia. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest już regeneracja lub wymiana turbiny na nową. Jest to nie tylko bardzo kosztowne, ale również wyklucza samochód z użytkowania na czas, kiedy przebywa on warsztacie. O złej szczelności turbosprężarki może dać nam znać charakterystyczny dym z rury wydechowej, w kolorze niebieskim. Jak zapobiec temu problemowi? Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest samodzielne, odpowiednie uszczelnienie naszej turbosprężarki. Pomogą nam w tym zestawy montażowe turbo do uszczelnień, które obecnie można kupić bez żadnego problemu. W skład takiego typowego zestawu wchodzą takie elementy jak uszczelka do katalizatora, uszczelka do kolektora wydechowego, uszczelka do przewodu odpływowego, czy też uszczelki do przewodu zasilającego. Te elementy wystarczą, aby odpowiednio uszczelnić turbosprężarkę w naszym aucie i uchronić ją przed powstawaniem nowych wycieków. Uszczelnienia turbo w okresie, gdy widzimy początkowe oznaki jej zużycia mogą zapobiec dalszemu zniszczeniu tej ważnej części mechanicznej. Ważne jest jednak, aby zestawy montażowe kupować jedynie u sprawdzonych producentów. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu musza być wykonane z najwyższych jakościowo materiałów, aby dobrze spełniały swoja rolę.

Najczęstszą przyczyną błędnie działających turbin w naszym aucie są wycieki oliwa, powstające na skutek niewłaściwego uszczelnienia turbosprężarki. W takim wypadku należy jak najszybciej samodzielnie uszczelnić tą ważną część naszego auta. Można tego dokonać przy pomocy specjalnych zestawów uszczelniających.