You are currently viewing Borelioza – niezbędny test

Borelioza – niezbędny test

 

Spędzając ciepłe, wiosenne popołudnia na łonie natury nie lubimy martwić się o niemal niewidoczne niebezpieczeństwa, które czają w trawie. Niestety, w ciągu ostatnich kilku lat mamy prawdziwy wysyp kleszczy, które niestety niosą za sobą ogromne zagrożenie dla ludzi. Tym zagrożeniem jest oczywiście borelioza, czyli choroba, którą warto wykryć jak najszybciej.

Więcej o boreliozie i jej objawach

borelioza testJak już wspomniano w tekście powyżej, przybywanie latem na zewnątrz, urządzanie pikników na trawie, zabawa z dziećmi lub ze zwierzętami jest bardzo przyjemna, jednak zawsze musimy wtedy pamiętać, że istnieje prawie niewidoczne niebezpieczeństwo, które może na nas czyhać. Kleszcze, które najczęściej można spotkać w lasach lub wysokich trawach, można wyciągnąć z ciała za pomocą pęsety. W niektórych wypadkach nie można tego zrobić samemu, należy więc udać się do lekarza. Im szybciej wyciągniemy kleszcza z ciała, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zarazimy się chorobą, które kleszcze przenoszą. Im bardziej kleszcze się u nas zadomowił, tym szybciej powinniśmy wykonać badanie. W przypadku choroby, jaką jest borelioza test, który możemy zrobić daje dużą pewność, że zawczasu wykryjemy chorobę i będziemy mogli ją zwalczyć. Pamiętajmy, że objawy boreliozy są różne i pokazują się dopiero w momencie, gdy zdążymy zapomnieć, że jakiegokolwiek kleszcze mieliśmy, dlatego objawy, które mogą być różne, rzadko łączy się z tą chorobą.

By uchronić się przed chorobą, jaką jest borelioza, której konsekwencje mogą być poważne, powinniśmy przestrzegać kilku reguł. Po pierwsze, w swoim ogrodzie należy regularnie przycinać trawę. Przed wyjściem do lasu natomiast, spryskajmy się dobrym preparatem przeciw kleszczom a po przyjściu do domu, dokładnie obejrzyjmy nasze ciało.