You are currently viewing Bateria umywalkowa – idealny wybór do łazienki

Bateria umywalkowa – idealny wybór do łazienki

Wbrew pozorom wybór baterii łazienkowej nie należy wcale do najprostszych. Musimy bowiem zastanowić się  czy wolimy zamontowaną na ścianie, umywalce czy też na blacie. Ponadto ważny jest także wybór pomiędzy modelami jednouchwytowymi, a tymi które uruchamiane są przy pomocy pokręteł. Jako, że jest to zwykle decyzja podejmowana na długie lata, warto dokładnie ją rozpatrzeć. Dziś przyjrzymy się rodzajom baterii umywalkowych oraz ich zastosowaniom.

Rodzaje baterii umywalkowych

wysoka bateria umywalkowaPrzede wszystkim warto pamiętać, że sam styl oraz wygląd ma ogromne znaczenie, jednak nie jest najważniejszy. Co nam po najładniejszej baterii umywalkowej, jeśli nie jest ona w najmniejszym stopniu funkcjonalna? Nie kierujmy się także ceną, zwykle te tańsze niosą ze sobą przykre konsekwencje już po kilku miesiącach użytkowania. Warto zdecydować się na wybór renomowanego producenta. Wśród podziału baterii umywalkowych istnieje wiele kryteriów. Jednym z nich jest chociażby wysokość samej baterii. Wśród nich istnieje wysoka bateria umywalkowa, a także niska. Możemy wyróżnić w śród nich także baterię z długą wylewką. Ponadto w zależności od sposobu montażu wyróżniamy baterię stojącą montowaną na umywalce, ścienną w której skład wchodzą podtynkowe oraz natynkowe, sufitową oraz wolnostojącą. W zależności od sposobu obsługi natomiast spotkać możemy się z baterią jednouchwytową, dwuuchwytową, elektroniczną, a także samozamykającą. Ostatnimi czasy popularność zyskuje elektroniczna, która jest doskonałym rozwiązaniem zarówno ekonomicznym jak i higienicznym. Jako, że podczas korzystania z niej nie musimy dotykać powierzchni, wiąże się to z czystą powierzchnią oraz brakiem jakichkolwiek zacieków. Spotkać możemy ją najczęściej w toaletach publicznych oraz restauracjach, gdzie po upływie określonego czasy strumień wody zostaje wyłączony. Dzięki temu nawet najbardziej zapominalscy nie narażą lokalu na straty finansowe spowodowane ogromnym zużyciem wody.

Decyzję zakupu baterii umywalkowej powinniśmy przede wszystkim uzależnić od materiału z jakiego została wykonana, a przede wszystkim od zawartości mosiądzu w korpusie. Zwykle informacja ta jest określana symbolem MO. Swój wybór powinniśmy kierować na baterie których zawartość mosiądzu wynosi minimum 59 procent. Wówczas na opakowaniu produktu widnieje informacja MO 59.