You are currently viewing Badanie u trychologa

Badanie u trychologa

W walce o dobre samopoczucie, zdrowie oraz ładny wygląd staramy się dopilnować wszystkich aspektów zdrowotnych naszego organizmu. Dlatego też tak popularny stał się zdrowy styl życia oraz rozwinięta na szeroką skalę profilaktyka zdrowotna. Interesują nas wszystkie nowinki medyczne w tym zakresie. Nowo powstałe gabinety medyczne, kosmetyczne, trychologiczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Czasami na wizytę należy poczekać kilka dni, a nawet tygodni.

Gdzie możemy zbadać włosy?

profesjonalne badanie trychologiczneTrycholog to jedna z nowszych specjalizacji która zajęła bardzo dobre miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych specjalistów. Od samego początku cieszy się niesłabnącym powodzeniem i zainteresowaniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Gabinet taki znajdziemy w każdym większym mieście. Napotkany tam specjalista oceni stan naszych włosów oraz skóry głowy. Profesjonalne badanie trychologiczne wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia zwanego dermotoskop. Za jego pomocą oglądamy skore głowy pod bardzo dużym powiększeniem oraz wykonujemy serię zdjęć  które wysyłane są do analizy laboratoryjnej. Wyniki badań otrzymujemy po miesięcznym okresie oczekiwania. Celem badania jest diagnoza nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Wystarczy na trzy dni przed jego wykonaniem nie myc głowy, nie farbować włosów i nie robić trwałych ondulacji. Problem łysienia w ostatnim czasie bardzo się nasilił. Wbrew krążącym opinią dotyczy nie tylko mężczyzn ale również kobiet. Przyczyny nie są znane, mówi się o nadwrażliwości organizmu na testosteron, skłonnościach genetycznych, a nawet wymienia się czynnik środowiskowy.  W każdym  przypadku obserwujemy osłabienie i nadmierne przerzedzenie włosów w efekcie którego może dojść do całkowitego ich zaniku.

Trychologia to stosunkowo młoda gałąź medycyny ale ciesząca się dużym powodzeniem. Gabinety specjalistyczne codziennie odwiedza wiele osób z nadzieją na prawidłową diagnozę i skuteczne leczenie. Jest to bardzo ważne ponieważ chodzi o wygląd zewnętrzny pacjenta a to ma ogromny wpływ na stan psycho – fizyczny całego organizmu. Kontakt do gabinetu znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.